Doprava

Informace o cestě do Chrovatska

Cestovat můžete autem, letadlem, autobusem nebo vlakem

Chorvatsko je členem EU od 1.7.2013                                   Od 01. 01. 2023 Chorvatsko přijímá výhradně měnu Euro

 

  • Od přijetí Chorvatska do EU, stačí při vjezdu do země jen občanský průkaz. Dítě musí vlastnit osobní pas nebo občanský průkaz. Dnes vám patřičné úřady vystaví OP i pro děti od 1 roku.
  • Cestuje-li nezletilé dítě v doprovodu s jinou osobou než  s rodičem, doporučujeme všem v takovém případě mít písemný souhlas rodičů k vycestování za hranice.
    Stejně tak v případě, máte-li dítě s jiným příjmením než s příjmením rodiče s kterým cestuje je tento doklad velmi důležitý. – viz. ke stažení.
  • Stejně tak při zapůjčení vozidla ať už služebního nebo jen vozidla cizího je nutné míti písemný souhlas vlastníka vozidla – viz ke stažení.
  • Oba tyto souhlasy je nutné ověřit notářsky /CZECH POINT/ na poště.
  • Vlastníci ZTP a ZTP/P – nejste osvobozeni od dálničních poplatků v žádné z projíždějících zemí /A,SLO, SK, H, CHR /, ale můžete využívat veškeré výhody při parkování na parkovištích s vyhrazeným místem pro invalidy, i na místě nutném k nastoupení, pokud je tam zákaz zastavení, podrobnější informace na www.uamk.cz

 

DÁLNIČNÍ POPLATKY                                                          MEZINÁRODNÍ TÍSŇOVÁ LINKA: 112

ČESKÁ REPUBLIKA   

10 dnů / 310 kč        měsíc  / 440 kč            roční / 1500 kč          jen elektronicky

SLOVENSKO

10 dnů / 10 €           měsíc / 14 €                roční / 50 €                jen elektronicky

RAKOUSKO

10 dnů/ 9,60 €        2měsíční / 28,20 €       roční / 93,80 €         elektronicky i lepené – nutno pohlídat si od kdy vám platí elektronická známka

SLOVINSKO 

  • do 3,5 t do 1,3 m výšky nad přední nápravou                    do 3,5 t nad 1,3 m nad přední nápravou

7 dni / 15 €      měsíční/ 30 €     roční / 110 €                               7 dní/ 30 €      měsíční / 60 €    roční / 220 €                         jen elektronicky

 CHORVATSKO

  • Poplatky jsou hrazené jako mýtné dle ujetého úseku  – od km
  • Vzhledem k přijetí €, prozatím neznáme přepočty

V původní měně HRK:                      do 1,9 m výšky vozidla         nad 1,9 m výšky vozidla

Přechod Macelj SLO – Zagreb               48 HRK                                     72 HRK

Zagreb-Benkovac                                 132 HRK                                   205 HRK

V každém případě mýta se dají hradit hotově, platební kartou či využitím snímače ENC – lze dobíjet i přes internet, ale i osobně na mýtnicích k tomu určených. Tento snímač nelze využít na úseku: Macej. – Zagreb, krátké mýto za hranicemi k hlavnímu městu. Delší úsek mýta už lze s využitím této ENC platby.

 

 

Doprava autobusem – pokud nemáte vlastní vůz, zajistíme vám dopravu autobusem s našimi smluvními dopravci. Cena za osobu je závislá od místa odjezdu z ČR. Autobus vás přiveze až do města Biograd na Moru, kde si vás převezmeme a dopravíme na místo vašeho pobytu.  Pro podrobnější informace pište na  email nebo volejte na naše telefonní kontakty.

Náš dopravce je fa GUMDROP. Odkaz je na www.gumdrop.cz

 

AUTOMAPA CHORVATSKA

 

 

CESTOVNÍ AGENTURA

Roman Klement

VOLEJTE

+420 770 622 272

MAILUJTE

agencijajaro66@gmail.com