NP Kornati

Ostrovy, ostrůvky a útesy

Kornati

Severní dalmácie

Národní park

Je národním parkem od roku 1980. Vstup do parku je kontrolován a zpoplatněn. Poplatek je už zakalkulován v cenovém rozmezí od 230 do 250 HRK podle časového období. Cena zahrnuje plavbu, jídlo na konobě a po celou dobu plavby občerstvení na lodi, spojené s možností koupání ve slaném a templém jezeře Mir a nebo při zastávce na Konobě.

Bližší informace naleznete na webu Chorvatsko.cz

NP Kornati má rozlohu 300 km čtverečních, čítá 147 ostrovů, ostrůvků a útesů. Většina ostrovů má tvar klasického jehlanu. Porostlé jsou subtropickou středomořskou vegetací. Až na pár vyjímek jsou neobydlené (není na nich voda). Mají žluto-zeleno-hnědou barvu.

Moře je rájem pro jachting a potápění. Budete nadšeni z písečných zátok, útesů a panenské přírody. Výlet na ostrovy si nenechte ujít.

  Ve městě Biograd i v kempu, vás budou oslovovat zástupci kapitánů lodí, kteří zajišťují výlety na ostrovy. Jsou to celodenní výlety s koupáním, se svačinou, obědem a nápoji po celou plavbu. Lístky mají různou cenu a také kvalita lodí, pohoštění a výběr lokalit kam Vás dopraví jsou různé. Lodě vyplouvají z Biogradu a zase se tam vrací.

   

  CESTOVNÍ AGENTURA

  Roman Klement

  VOLEJTE

   +420 733 516 910

  MAILUJTE

  agencijajaro66@gmail.com