NP Krka

Řeka, vodopády a jezera

NP Krka

Severní dalmácie

Národní park

Národním parkem od roku 1985. Od Biogradu cca 42 km vzdálená krása národního parku na řece Krka. Jde o nejmladší z chorvatských NP a je atrakcí pro malé i velké. Řeka má koryto nadzemní a podzemní a stahuje vodu z plochy 2100 km čtverečních. Plavba lodí po horním jezeře (dražší vstupenka) je spojena s návštěvou ostrůvku VISOVAC, na kterém je františkánský kostel a klášter. Pod jezerem (levnější vstupenka) je 7 vodopádů, mnoho slapů s travertinovými jezírky. Řeka zde překonává výškový rozdíl 242 metrů a je tak evropským krasovým fenoménem. Rákosí v jezerní části řeky a v řece nad vodopády roste do výšky až 5 metrů a má podobu bambusu. Žije zde 222 druhů živočichů včetně ptactva. Tato lokalita je zařazena mezi ornitologicky nejvzácnější oblasti Evropy. Čeká vás zde cca 2 hodinová procházka podél obou břehů řeky po dřevěných chodnících přes deltu nad vodopády. Můžete zde poobědvat nebo si udělat piknik jen tak v trávě a vykoupat se pod největším vodopádem.

Koupání pod posledním vodopádem Skradinski buk – je úžasný zážitek. Nenechte si ho ujít. Ke vstupu do vody však doporučujeme obuv. Kameny jsou v řece velké a místy ostré, ale pro svoji velikost a ploché tvary skýtají možnost posezení v řece a vy máte čas si tak vše prohlédnout a dýchat tu krásnou atmosféru.

I tento výlet jsme schopni zajistit. Ceny jsou však v tomto případě pohyblivé vzhledem k rozložitosti národního parku a tudíž i výběru délky tras. Cena za naši dopravu je do 100 KN za osobu.

 

CESTOVNÍ AGENTURA

Roman Klement

VOLEJTE

 +420 733 516 910

MAILUJTE

agencijajaro66@gmail.com